KARUNA REİKİ

EVRENSEL
/
19.05.2024

Karuna ReiKi'nin anlamı Nedir?

1900’lü yıllarda Japonya’da Mikao Usui’nin bulduğu reiki sisteminden ortaya çıkan ruhsal bir şifa yöntemidir.

Şefkatli enerji anlamına gelmektedir. Reiki tabanından geldiği gibi Karuna Ki ' de semboller ile çalışmaktadır.

Kalp merkezli olan şifa enerjisinde, sevgi dolu olmak, ışık enerjisinde olmak tamamen şifa sanatıdır.

Ayrıca Reiki sistemleri tamamen bir bütündür, ayrılmaz parçalardır.

Şefkat ve meditasyon ile kişinin öz farkındalığına öz benliğine ulaşmakta yarar ve fayda sağlar.Karuna reiki eğitimi alacak kişilerin Usui reiki master seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Karuna reiki eğitimi sırasında öğrencilerin karuna sevgi enerjisine kendilerini daha da bulmaları içsel uyanışa geçmesi, bu enerjiyi kendilerinde toplayabilmeleri ve diğer canlılara yansıtabilmeleri için özel uyumlama çalışmaları vardır.

Meleklerden gelen işaretleri almakta Karuna eğitimi oldukça faydalıdır ayrıca Karuna eğitimi alan kişilerin, yaratıcıdan gelen bu kuvvetli sevgi enerjisi ile spiritüel olarak açılmalar ve gelişmeler yaşadıkları ve farklı boyutlardan ışık varlıklarıyla iletişime geçtikleri bilinmektedir.

Karuna enerjisine dahil olan kişiler karmasında güçlü bir şifalanma yaratır ve kişileri geçmiş yaşamlarının negatif etkilerinden ve yüklerinden arındırır daha sağlıklı ve huzurlu bir çember içerisinde olurlar.

Bu şekilde ışığa daha açık, daha temiz ve saf enerji alanına sahip oluruz. Dolayısıyla ruhsal gelişmeleri konusunda daha başarılı çalışmalar yapabiliriz.


Kolektife Şifa olsun...